Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu na pierwsze zakupy 🛒  Skorzystaj z darmowej dostawy za zamówienie powyżej 400 zł (szczegóły w zakładce Dostawa)

O nas

Nordic Home

Zakochaliśmy się w klimatach skandynawskich wiele lat temu. Skandynawia urzekła nas swoją naturalnością i spokojem. Piękny, choć nieco ostry klimat, jakże odmienny od klimatu krajów południowej, ciepłej Europy - oczarował nas i zdobył na zawsze nasze serca.

Podróże do krajów nordyckich pozwoliły nam przekonać się, że styl skandynawski jest nam niezwykle bliski. Dotyczy to również skandynawskiego stylu życia. Bezpretensjonalność, życie w harmonii z naturą, spokój, pogoda ducha to wartości, które staramy się pielęgnować.

Nordic Home narodził się z naszej pasji i zainteresowań. Chcemy przybliżyć Wam skandynawskie klimaty, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Jak to się zaczęło

Zakochaliśmy się od razu. Zauroczyliśmy się bezwarunkowo. Motyle niecierpliwie wierciły się w brzuchu przed każdą następną podróżą… 

Zaczęło się od Danii, tych wszystkich domów, obwarowanych żywopłotami z dumnie powiewającymi duńskimi flagami. Uliczki Kopenhagi, pyszna kawa i ludzie, przechodnie, którzy zdawali się nigdzie nie śpieszyć, jakby przeszli szkolenie z delektowania się życiem. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy dokładnie co to Hygge, to pojęcie dopiero raczkowało, nieśmiało pączkowało w świecie modnych definicji.

Szybko zaraziliśmy się tzw.: skandynawskim stylem życia i choć to określenie wydawało nam się jeszcze mgliste, czuliśmy, że koresponduje z naszą potrzebą spokoju, dystansu, sprzeciwu wobec pędzącego, zdyszanego świata. Szukaliśmy dalej; następny był Bornholm ze swoją kojącą stres przyrodą, wycieczkami rowerowymi, pysznymi rybami, targami staroci i mebli. Już wtedy zaczęła kiełkować w nas myśli, żeby wykraść trochę tego klimatu dla siebie, umeblować dom "w Skandynawię", kupić odrobinę magii.

Islandia to była wisienka na skandynawskim, nordyckim torcie. Objechaliśmy ją dookoła, zafascynowani surową przyrodą, wobec której człowiek wydaje się bezbronny a zarazem pełen podziwu wobec jej siły. Czarna plaża, gejzery, samotne domki, dziesiątki kilometrów od kolejnych siedlisk. Jeden z nich posłużył później jako inspiracja do stworzenia naszego logo Nordic Home. Kolorowe miasteczko pomiędzy górami, które wyglądało jakby ludzie ulokowali w nim swoje najlepsze cechy .

Zaczęliśmy urządzać nasz dom w sposób, który wzbudzał nasze najlepsze skojarzenia. Wiedzieliśmy, że lampy, stoły, krzesła, dodatki, to nie tylko przedmioty w oryginalnym, niepowtarzalnym stylu, ale skandynawska magia, coś unikalnego, nasz prywatny azyl. Nasi goście, przyjaciele zaczęli nas naśladować, szybko zorientowali się, że wystrój to styl życia, odpoczynek od tempa życia, wobec którego wydajemy się bezradni.

Postanowiliśmy podzielić się z Państwem tą magią, wiemy jak ona działa. Te proste, a zarazem unikalne rozwiązania są stylem życia, tworzą jego niepowtarzalną jakość. Wiemy  że klimat tworzą przede wszystkim ludzie, ale wiemy też, że piękne przedmioty z duszą są nieodłączną częścią tego klimatu. My się o tym przekonaliśmy, jesteśmy pewni, że Państwo do nas dołączycie.

Serdecznie zapraszamy!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.